Spanyol labdarúgás

Real-gála: 7-1-es madridi Osasuna-verés

2011. november 06. - kirchner

A Real Madrid hazai pályán 7–1-re legyőzte az Osasunát a spanyol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában. Cristiano Ronaldo három, Karim Benzema két gólt szerzett a blancóknál.

Cristiano Ronaldo három gólt szerzett az Osasuna ellen

A Real Madrid játékosai a mérkőzés előtt Antonio Cassanónak üzentek: mindegyik labdarúgó 19-es mezben vonult be emlékeztetve az olasz játékos Realban töltött időszakára, míg a kivetítőn a „Forza, Cassano!” felirattal üzentek.

A blancók játékosai a mérkőzésen nyújtott teljesítményüket is nyugodtak dedikálhatják a Milan olasz támadójának, hiszen alaposan odatették magukat...

Az első félidőben különösen Ángel di María tűnt ki remek meglátásaival és jó labdáival, három gólpasszt is adott a szünetig. Az első percek kisebb helyzetei után a 22. percben jutott vezetéshez a hazai csapat: a jobb oldali beadás után középen Cristiano Ronaldo emelkedett a legmagasabbra, majd a léc alá csúsztatta a labdát. 1–0

Nem sokkal később Di María növelhette volna az előnyt, de közelről a kapu mellé gurított. A 31. percben villant az Osasuna, pontosabban Raúl García, aki egy szabálytalanságot követően olyan gyorsan hozta játékba Ibrahima Baldét, hogy szinte az összes operatőr lemaradt róla. Ennél azonban fontosabb, hogy az elalvó Arbeola mellett a társ gyorsan eszmélt, és Iker Casillas alatt a hálóba helyezett. 1–1

Nem sokáig tartott azonban az egyenlő állás, három perccel később ismét Di María ívelt balról, és Pepe – Gonzalo Higuaínt lefejelve… – a kapu bal oldalába bólintott. A pamplonai védelem ismét nem állt a helyzet magaslatán. A 40. percben már talán kevésbé lehetett hibáztatni a védőket, mivel két egészen zseniális megoldás szülte az újabb találatot: Di María bokapassza után Higuaín csinált egy szép cselt, és emelt a bal felső sarokba. 3–1

Fordulás után gálába csapott át a mérkőzés: a Real Madrid dolgát megkönnyítette, hogy Jesús María Satrústegui piros lapot és tizenegyest érően szabálytalankodott Mesut Özillel szemben. A büntetőt Cristian Ronaldo váltotta gólra, aki nem sokkal később megszerezte a mesterhármast jelentő harmadik gólját is. 5–1

A realosok csak amiatt sajnálkozhattak, hogy Di María megsérült, de a helyére beálló Karim Benzema is jó játékkal vétette észre magát, az utolsó fél órában kétszer is betalált az indiszponált pamplonaiak között. A hajrára még beállt Nuri Sahin is, aki először lépett pályára a madridi csapatban. A vége 7–1 a Real Madrid javára.

PRIMERA DIVISIÓN
12. FORDULÓ
Real Madrid–Osasuna 7–1 (C. Ronaldo 23., 54., 58. – a másodikat 11-esből, Pepe 34., Higuaín 40., Benzema 63., 81., ill. I. Balde 31.)