Thiago Alcántara do Nascimento (San Pietro Vernotico, 1991. április 11. –) olasz születésű spanyol labdarúgó, aki az FC Bayern München játékosa.

Thiago Alcântara a FC Bayern München színeiben 2017-ben

Pályafutása

Fiatal évei

Thiago, San Pietro Vernotico született, Olaszországban és Spanyolországban nőtt fel. Édesapja az brazil Mazinho. Flamengonál kezdte a labdarúgás alapjait elsajátítani, 5 éves korában költözött Spanyolországba az apjával, és a helyi Ureca csapatánál szerepelt. 10 évesen visszatért a Flamengo csapatához. 2005-ben ismét visszatért Spanyolországba , az FC Barcelona akadémiájára került.

Barcelona

1. május 17-én 18 évesen debütált az első csapatban, amikor Eiður Guðjohnsen cseréjeként pályára lépett a 63. percben a RCD Mallorca ellen. 2010. február 20-án Yaya Touré cseréjeként pályára lépett a 76. percben, ekkor megszerezte az első gólját az első csapatban a Racing Santander elleni győztes (4-0) mérkőzésen, a Camp Nou-ban. Második góljátt a UD Almería ellen szerezte 2011. április 9-én. Ő szerezte a harmadik cél ellen, a Real Sociedad a kezdet. Véget vetett a 2010-11 szezonban a 17 játék, három gólt és három segíti alatt övét. 2011. június 29-én meghosszabbították a szerződését 2015. június 30-ig, a kivásárlási ára 90 millió €. Több játéklehetőség reményében 2013. július 14-én a Bayern München csapatához igazol 20 millió € ellenében.

Bayern München

1. július 14-én a Bayern München-be igazolt 20 millió €-ért, 4 évre kötelezte el magát a klub mellett

Válogatott

Részt vett a 2008-as U17-es labdarúgó-Európa-bajnokságon a spaonyol U17-es csapattal , végül megnyerték. Ő is tagja volt a U19-es válogatottnak a 2010-es U19-es labdarúgó-Európa-bajnokságon, ahol a döntőben kaptak ki a Francia válogatottól. A 2011-es U21-es labdarúgó-Európa-bajnokságot megnyerű keretnek is tagja volt, a döntőben 40 méteres szabadrúgás gólt lőtt Svájcnak.[5] 2011. augusztus 10-én debütált a felnőtt válogatottban az Olasz válogatott elleni barátságos mérkőzésen, a mérkőzést 2-1-re elvesztették.