Spanyol labdarúgás

A Barca után Pintérék is legyőzték a Real Madridot

2011. április 30. - kirchner

A Primera División 34. fordulójának szombat délutáni meccsén a Real Zaragoza Iker Casillas elképesztő hibája után már egy félidő elteltével 1–0-ra vezetett a Real Madrid vendégeként. A második félidő elején még növelni is tudta előnyét a vendégcsapat, amely végül 3–2-re győzött. Pintér Ádám a 65. percben csereként lépett pályára a vendégeknél, és kifejezetten jó teljesítményt nyújtott.

Kaká kézmozdulata mindent elárul: kikapott a Real Madrid

A Barcelona elleni hétközi 0–2-es BL-sokk után a Zaragozával szembeni mai bajnokin egy alaposan átalakított Real Madrid lépett pályára.

A szerdai kezdőcsapatból mára mindössze ketten maradtak – Sergio Ramos és Iker Casillas. Cristiano Ronaldónak, Xabi Alonsónak és Lassana Diarrának teljes pihenőt adott José Mourinho vezetőedző, ők a cserepadra sem ültek le, ahogy a sérült Sami Khedira sem. Ugyanakkor a kezdőben kapott helyet például a bajnokságban ebben az idényben eddig négy meccsen szereplő Ezequiel Garay, az  egy találkozón szerepet kapó Nacho Fernández vagy éppen a kilenc összecsapáson szóhoz jutó Canales. A bennmaradásért küzdő vendégeknél Pintér Ádám a cserepadon ült.

A Barcától elszenvedett vereség a lelátón is éreztette hatását, ugyanis az általában megszokottakhoz képest ezúttal akadtak üres széksorok, igaz, a szakadó eső is hozzájárulhatott ahhoz, hogy korántsem volt telt ház a Bernabéu-stadionban.

Ami az első félidőt illeti, meglehetősen visszafogottan futballozott a Real Madrid. Hiába birtokolták 69 százalékban a labdát a hazaiak, mindössze háromszor lőttek kapura, de csak egyszer találták el (a legveszélyesebb kísérlet Kaká nevéhez fűződött, aki 17 méterről lőtt nem sokkal mellé). Ez pedig még a tartalékos Real Madridtól is nagyon kevés, pláne úgy, hogy a támadósort így is olyan klasszisok alkották, mint Kaká, Gonzalo Higuaín vagy éppen a bajnokságban már 11 gólnál járó Karim Benzema.

Az igazi hideg zuhany azonban a 41. percben következett: Iker Casillas kifutott egy hosszú indításra, ám elrúgott a labda fölött, amely így Ikechukwu Uche elé került, aki nem találta el jól, de végül Ángel Lafita az üres kapuba lőtt. 0–1.

A Zaragoza a 2005–2006-os szezon óta először szerzett gólt a bajnokságban a Real Madrid otthonában, s előnnyel mehetett a szünetre.

A második játékrészt pedig hiába kezdte lendületesen a királyi gárda, ismét a vendégek szereztek gólt: Ricardo Carvalho Lafitával szemben szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Gabi értékesítette. 0–2.

A 62. percben azonban a csereként beálló Mesut Özil szögletéből Sergio Ramos fejjel szépíteni tudott (ez volt a második találata a bajnokságban ebben a szezonban). 1–2.

Nem sokkal később az olasz Maurizio Lanzaro sérülése után beállt a vendégeknél Pintér Ádám. Így már a magyar védő is a pályán volt, amikor a szintén csereként beálló Ángel Di María nagyszerű indítása után Benzema a lécre lőtte a labdát.

A hazaiak játékát egyébként a cserék pörgették fel, ugyanis José Mourinho az 53. és a 60. perc között mindhárom cserelehetőségét kihasználta, Özil és Di María mellett Marcelo is beállt.

A 77. percben már nem először kevergetett a jobb oldalon Di María, de beadását a jó ütemben érkező Pintér felszabadította. A magyar védő mentése is kellett ahhoz, hogy alig egy perc múlva kontrázhasson a Zaragoza: Lafita futott el teljesen egyedül a bal oldalon, előtte a labdát a kifutó Casillas mellett, és bár a visszaérő Marcelo még beleért a lövésbe, már nem tudott menteni. 1–3.

A 84. percben a korábban több helyzetet is kihagyó Karim Benzema Higuaín passzából még bevette ugyan a Zaragoza kapuját, de egyenlíteni már nem tudott, már csak azért sem, mert Carvalhót a hajrában második sárga lapja után kiállította a játékvezető. Igaz, a hosszabbítás perceiben több lehetősége is volt a madridiaknak, egy ízben például Doblasról a gólvonalra pattant a labda. 2–3.

Meg kell még említenünk Pintér Ádám teljesítményét, aki a már említett felszabadítása mellett is többször jól avatkozott játékba, egyáltalán nem volt megilletődött, határozott játékával ő is kivette a részét a vendégek sikeréből (a hajrában volt egy hatalmas mentése is, de már közbesípolt a játékvezető).