Spanyol labdarúgás

A Barcelona támadott, a Getafe győzött

2011. november 26. - kirchner

A Barcelona hiába játszott végig nagy fölényben, 1–0-ra kikapott a Getafe otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában, így már hatpontos a hátránya a listavezető Real Madriddal szemben.

Az eredmény Lionel Messi (jobbra) arcára van írva

A Barcelona az Alexis Sánchez, Lionel Messi, David Villa támadótrióval kezdte a találkozót, és kis híján egy Villa-góllal, a spanyol csatár lapos lövésénél azonban a második percben a helyén volt a hazai kapus. A folytatásban is a vendégek támadtak többet, de mezőnyfölényük meddőnek bizonyult.

A hazaiak jól tömörültek saját tizenhatosuk előtt, ha pedig mégis átjátszották őket, akkor még mindig ott volt Miguel Ángel Moyá, aki a 36. percben egy kézzel védett Sánchez helyzeténél.

A Getafe védelmében a második félidő elején kényszerűségből változás történt, de a megsérült Mané helyére beálló Alberto Lopo hamar felvette a ritmust, nem lett vele gyengébb a hazaiak hátsó alakzata.

Az idő fogyott, a katalánok pedig nemhogy nem tudták megszerezni a vezetést, egy kihagyásuk elég volt ahhoz, hogy hátrányba kerüljenek. A 67. percben szöglet után Juan Valera fejjel mattolta Víctor Valdést.

A játék képe ezután sem változott, a Barca továbbra is ment előre, csak éppen már az egyenlítés érdekében. Pep Guardiola a 72. percben kettős cserére szánta el magát, Pedrót és Isaac Cuencát dobta harcba Sánchez és Maxwell helyett.

A változtatások nem hozták meg a szakember által remélt javulást (Messi betalált ugyan a 91. percben, de les miatt érvénytelenítették a gólt), ám a hosszabbítás utolsó percében így is megmenthetett volna csapata egy pontot: a jobb oldalon előretörő Messi kapott jó labdát, ám a kimozduló Moyá mellett a jobb oldali kapufa tövére lőtt, a kipattanó után pedig Pedro ismétlésénél már a kapus hárított. A Getafe nyert, a Barcelona veretlenségi sorozata 27 találkozó után szakadt meg (2011. április 30-án kapott ki legutóbb ezt megelőzően), hátránya pedig már hat pont a nagy rivális Real Madrid mögött.

PRIMERA DIVISIÓN
14. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
Getafe–Barcelona 1–0 (Valera 67.)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Real Madrid–Atlético Madrid 4–1 (Cristiano Ronaldo 24., 80. – mindkettőt 11-esből, Di María 49., Higuaín 65., ill. Adrián 15.)
Rayo Vallecano–Valencia 1–2 (Tamudo 84., ill. Jonas 21., T. Costa 56.)