Spanyol labdarúgás

A Barca 4-0-ra nyert Pintér csapata ellen

2011. november 19. - kirchner

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában a Barcelona hazai pályán 4–0-ra nyert a Real Zaragoza ellen.

Carles Puyol szép mozdulata – igaz, a gólja nem ebből született

Nyilván minden labdarúgó-mérkőzés háromesélyes, de a Barcelona–Zaragoza összecsapás végkimenetele felől senkinek sem lehetett kétsége. A katalán gárda 42 élvonalbeli bajnoki óta veretlen a Zaragoza ellen a Camp Nouban, sőt a Barca 2007 óta minden ligameccsét megnyerte Pintér Ádám csapata ellen. A magyar válogatott középpályás egyébként továbbra sem bevethető sérülés miatt.

Nem történt meglepetés a kilencven perc során: a Barcelona az elejétől kezdve nyugodtan játszotta saját játékát, hosszú-hosszú percekig birtokolva a labdát. Az első gól a 19. percben született, ekkor Xavi bal oldali szabadrúgására Gerard Piqué érkezett maga mögött hagyva emberét, és az ötösről a zaragozai kapuba fejelt. 1–0

A folytatásban a kétszeres aranylabdás Lionel Messi percei következtek: az argentin támadó rövid időn belül többször is nagy helyzetbe került, ám ezeket, mondhatni, elszórakozta. A 43. percben viszont már nem hibázott, Cesc Fabregas passza után higgadtan gurított jobbal a jobb alsóba. 2–0

Az első félidőben a Zaragoza részéről egy próbálkozást jegyezhettünk fel, de azt is blokkolta az első gól szerzője.

Fordulás után sem sokat tétovázott a gránátvörös-kék csapat: Fabregas ívelt a tizenhatoson belülre, Seydou Keita pedig lefejelte a labdát Carles Puyolnak, aki a kapu torkában egy kis kavarodás után végül csak bekotorta azt Roberto Jiménez hálójába. 3–0

Nem volt még vége, a 75. percben egy eladott labda után Isaac Cuenca az alapvonalról jobbról emelt középre, a labda megpattant egy bevetődő védő lábán, majd a csereként beálló David Villa közelről, csukafejessel előrevetődve fejelt gólt. 4–0

A világ- és Európa-bajnok spanyol válogatott támadó negyedik találatát szerezte ebben a szezonban, legutóbb szeptemberben, az Atlético Madrid elleni 5–0 során volt eredményes.

Több gól nem esett, a Barcelona összességében könnyedén nyerte meg a Zaragoza elleni bajnokit. Érdekesség, hogy Pep Guardiola irányítása alatt a Barcelona még sosem kapott ki novemberi mérkőzésen, ráadásul a Barca újabb kapott gól nélküli hazai bajnokija sorozatban már a tizedik volt a sorban, s ezzel beállította a Córdoba és az Athletic Bilbao rekordját.