Spanyol labdarúgás

Messi mesterhármassal segítette a Barcát győzelemhez

2011. október 29. - kirchner

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában a Barcelona Lionel Messi mesterhármasával, valamint Isaac Cuenca és Daniel Alves góljával hazai pályán 5–0-ra nyert a Mallorca ellen.

Három – Messi ennyi gólt lőtt a Mallorca ellen

Pep Guardiola a Mallorca elleni bajnokin több kiegészítő emberének is kezdőként adott lehetőséget, így például a középpályán Thiago Alcántara és Seydou Keita is ott volt, míg a támadósorban a 20 esztendős Isaac Cuenca bizonyíthatott ismét. A kispadon többek közt Carles Puyol, Gerard Piqué, Cesc Fabregas és Andrés Iniesta figyelhette, ahogy a társak elpáholják a mallorcai alakulatot.

Mondjuk a vendégek hamar meglephették volna a katalán sztáralakulatot, amikor nagyszerű kontratámadás végén Joao Victor az ötös vonaláról a kapu mellé lőtt. A kihagyott ziccer hamar megbosszulta magát: a 12. percben Messi emelt a tizenhatoson belül Adriano felé, aki középre fejelt, a labdába azonban Emilio Nsue kézzel ért hozzá, így büntető következett. A Sevilla ellen a hajrában büntetőt rontó Lionel Messi ezúttal nem hibázott, és védhetetlenül a bal felsőbe bombázott. 1–0

Alig tíz perccel később újra ünnepelhetett a Camp Nou közönsége. Cuenca jobb oldali beadását Adriano próbálta meg kapásból kapura küldeni, de a brazil lövése lecsúszott, így a középen üresen érkező Messihez került a labda, aki higgadtan belsőzte be a kapuba. 2–0

Újabb tíz perc kellett a kétszeres aranylabdás harmadik góljához, ekkor Daniel Alves ívelt zseniálisan a leshatárról kilépő Messi elé, aki jó ütemben tette bele a lábát a labdába, amely így Dudu Avat mellett gurult a kapuba. 3–0

Messi ezzel egyébként 132. bajnoki gólját is megszerezte a Barcelonában, így megelőzte Kubala Lászlót (131 találat) az örök góllövőlistán, valamint szezonbeli harmadik mesterhármasát jegyezte.

A fordulás után sem kellett sokáig várni az újabb Barca-gólra. Adriano remekül ugratta ki Isaac Cuencát középen, aki egy higgadt csel után ballal volt eredményes, megszerezve ezzel élete első, a Barcelona felnőtt csapatában szerzett találatát. 4–0

A 92. percben Messi gurított váratlanul Daniel Alveshez, aki huszonöt méterről hatalmas gólt ragasztott a kissé kinn álló Avat kapujába, beállítva ezzel az 5–0-s végeredményt.

Az öt kapott gól teljesen demoralizálta a Mallorcát, ami mondjuk érthető, hisz Messi tizenegyeséig jól tartotta magát. A Barcánál a sérülésből visszatérő Puyol és Piqué is beállt, utóbbi majdnem gólt is szerzett. A Barcelona összességében könnyedén győzte le 5–0-ra a Mallorcát, amely így sorozatban ötödik bajnokiján maradt nyeretlen.

Víctor Valdés, a Barca kapusa zsinórban hatodik bajnokiján nem kapott gólt, tovább növelve ezzel egyéni rekordját. Hazai pályán a katalánok kilenc bajnoki óta nem kaptak gólt, ezzel beállították a klubrekordot. Sőt, hamarosan meg is dönthetik, legközelebb ugyanis a Zaragoza látogat a Camp Nouba, amely idegenben eddig két meccsen tudott betalálni...

PRIMERA DIVISIÓN
11. FORDULÓ
FC Barcelona–Mallorca 5–0 (Messi 13., 21., 30. – az elsőt 11-esből, Cuenca 50., D. Alves 92.)