Spanyol labdarúgás

A Villarreal nem sok vizet zavart a Bernabéuban

2011. október 27. - kirchner

A Real Madrid hazai pályán 3–0-ra nyert a Villarreal ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában.

Karim Benzemának (jobbra) jár a pacsi, ő szerezte meg a vezetést a Realnak

A Villarreal vasárnap 3–0-ra kikapott a Levantétól, most pedig egy másik élcsapat, a Real Madrid várt rá. A „sárga tengeralattjáró" ezúttal sem járt és játszott jobban, bő félóra után már háromgólos hátrányban volt. Sergio Ramos találatát még nem adta meg a 3. percben a játékvezető, újabb három perc elteltével viszont Karim Benzema már szabályos körülmények között mattolta Diego Lópezt: a francia Ángel di María parádés indításával lépett ki, majd finoman átemelte a kapust. 1–0

Nem sokkal később a liga „gólpasszlistáját" vezető Di María Kakát szolgálta ki, a brazil pedig a tizenhatos előteréből ballal lőtte ki a jobb alsó sarkot. 2–0

A Villarreal védelme átjáróház volt, ezt a 31. percben már maga Di María használta ki, miután a Benzemától kapott labdát ziccerben ellőtte Diego López mellett. 3–0

A lényeges dolgok eldőltek, ez pedig rá is nyomta a bélyegét a hátra lévő egy órára. A Real ugyanis érthetően már nem szakadt meg a további gólokért, könnyedén tartotta előnyét a támadásban szinte semmit sem mutató Villarreallal szemben. A vége tehát 3–0 lett, a „királyi gárda" a Barcelona előtt, ám az utóbbi időben hibázni képtelen Levante mögött áll.

PRIMERA DIVISIÓN
10. FORDULÓ, SZERDAI MÉRKŐZÉSEK
Real Madrid–Villarreal 3–0 (Benzema 6., Kaká 11., Di María 31.)
Mallorca–Sporting Gijón 1–2 (C. Castro 16., ill. Bilic 49., Victor 65. – öngól)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Getafe–Osasuna 2–2 (Güiza 62., 76., ill. Ibrahima Baldé 7., 66.)
Levante–Real Sociedad 3–2 (Nano 56., Valdo 61., R. Suárez 93., ill. Estrada 4., I. Martínez 86.)
Rayo Vallecano–Málaga 2–0 (Botelho 7., Tamudo 69.)
Zaragoza–Valencia 0–1 (Alba 82.)