Spanyol labdarúgás

Canales első valenciás gólja három pontot ért

2011. október 01. - kirchner

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában a Valencia hazai pályán Sergio Canales góljával 1–0-ra nyert az újonc Granada ellen. A Real Madridtól kölcsönben szereplő spanyol középpályás első találatát jegyezte új csapatában.

Sergio Canales (16) első gólját szerezte a Valenciában

Szombat este a Valencia a spanyol élvonalban tizennyolcadik alkalommal fogadta az újonc Granadát. Meglehet, a vendég szurkolók reménykedve utaztak a Mestallába, ám tény, hogy az eddigi 17, Valencia otthonában lejátszott élvonalbeli bajnokin csapatuk egyszer sem tudott nyerni – sőt tizenötször vereséggel távozott –, ami nem sok jót ígért számukra.

Ezek alapján nem meglepő, hogy a Valencia már a negyedik percben vezetéshez jutott. A nyáron az Almeríától szerződtetett argentin Pablo Piatti sarokkal passzolt a Real Madridtól kölcsönben szereplő Sergio Canaleshez, aki egy igazítás után huszonkét méterről ballal a bal alsóba lőtt. 1–0

A 20 éves spanyol találata meghozta a kedvét a hazaiaknak, Unai Emery legényei az első negyvenöt perc során látványos támadófutballal vétették észre magukat számos helyzetet kidolgozva – az újabb találat azonban elmaradt.

Piatti és Pablo Hernández kiváló szélsőjátéka rendre gondot okozott a granadai védelemnek, a befejezéseknél azonban pontatlanul céloztak fehér-mezesek. Az öt bajnokin eddig öt gólt jegyző Roberto Soldado járt legközelebb az újabb hazai gólhoz, ám Roberto kapus hatalmas bravúrral tornázta ki a léc alól a kétszeres spanyol válogatott csatár fejesét.

A Valencia majdnem ráfázott a második félidő elején: a sorozatosan kihagyott helyzetek után előbb Alexandre Geijo távoli lökete szállt el centikkel Vicente Guaita kapja mellett, majd Ínigo López fejelte le a földre a labdát egy szöglet után, amely onnan a lécre pattant. A túloldalon a csereként beálló Jonas megpattanó bombáját Roberto remek reflexmozdulattal ütötte szögletre.

A hajrában Jonas hatalmas ziccert rontott öt méterre a kaputól, így maradt az 1–0, a Valencia tehát negyedik bajnoki győzelmét, míg a Granada negyedik vereségét könyvelhette el. A játék képe alapján nem lett volna meglepő, ha a hazai együttes nagyobb különbséggel győzi le az újoncot...

KORÁBBAN

Fordulatos meccset hozott a Mallorca pamplonai vendégjátéka az Osasuna ellen. A „szigetlakók" Tomer Hemad tizenegyesével kerültek előnybe, ám Raúl García révén fordítani tudott Vadócz Krisztián előző klubja. A 72. percben a mallorcai csatár, Emilio Nsúe piros lapot kapott, de Miguel Ángel Nadal együttese újabb büntetőhöz jutott, amit Hemad értékesített, így a végeredmény 2–2 lett.

Pintér Ádám sérülés miatt nem lehetett csapata, a Zaragoza segítségére a Villarreal otthonában elért 2–2-es döntetlen során. Az előző kiírás során a negyedik helyen végző „sárga tengeralattjáró" hat bajnoki alatt csupán hat pontot szerzett.

Az újonc Rayo Vallecano 1–1-es döntetlent játszott a Racing Santander otthonában.

PRIMERA DIVISIÓN
7. FORDULÓ
Valencia–Granada 1–0 (Canales 4.)
KORÁBBAN
Osasuna–Mallorca 2–2 (Raúl García 45+1., 59., ill. Tomer Hemad 34., 79. – mindkettőt 11-esből)
Racing–Rayo Vallecano 1–1 (Adrián González 58., ill. Raúl Tamudo 20.)
Villarreal–Real Zaragoza 2–2 (Rossi 41. – 11-esből, H. Pérez 84., ill. Luís García 35., Barrera 45.)