Spanyol labdarúgás

Elszórakozta előnyét a Barca, és kikapott

2011. április 30. - kirchner

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 34. fordulójában a Real Sociedad egygólos hátrányból tudott fordítani és győzni a listavezető Barcelona ellen.

Messi nem tudott villogni a Real Sociedad védői ellen

Nem mondhatni, hogy legerősebb kezdő tizenegyét küldte pályára a Real Sociedad ellen Pep Guardiola, a Barcelona vezetőedzője. A kaput ezúttal Pinto védte, előtte pedig a Montoya (a 14. percben sérülés miatt le kellett cserélni, Daniel Alves jött be helyette), Piqué, G. Milito, Fontás négyes szűrte a hazaiak támadásait. A középpályán és a támadószekcióban Thiago Alcántara, Ibrahim Afellay és Jeffrén neve okozhatott némi meglepetést a nézőknek.

Az első félidő nyomasztó katalán fölényt eredményezett a labdabirtoklás terén (egyes statisztikák szerint 78 százalékban a Barcánál volt a labda). A Sociedad legnagyobb lehetősége Raúl Tamudo előtt adódott, de a spanyol támadó a kapu mellé lőtt.

A vendégek drukkereinek a 29. percig kellett várniuk kedvenceik vezető találatára, ekkor Xavi adott mesteri labdát középen, s bár azt Messi nem tudta átvenni, épp így lett jó Thiagónak, aki átemelte a kiérkező Claudio Bravót. 0–1.

A második negyvenöt percre bátrabb játékkal rukkolt elő a baszk alakulat, Tamudo ismét egy nagy ziccer kihagyásával nyitott. A Barca részéről Jeffrén és Afellay bizonyult a legaktívabbnak – mindhiába, hiszen a 71. percben a két perccel korábban csereként beálló Diego Ifrán egyenlített Markel Bergara remek kiugratása után. 1–1.

Öt perccel később már a hazaiak hálója rezzent Gabriel Milito fejese révén, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. Az argentin védő megsérült az akció közben, így Sergio Busquets áltt a helyére. A 81. percben csúnyán eladta a labdát a Barca saját térfelén, ami után Antoine Griezmann törhetett a tizenhatoson belülre, ahol azonban Javier Mascherano szabálytalanul állította meg. A játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Xabi Prieto értékesített is – igaz, nem sokon múlt, hogy Pinto kivédje a tizenegyest. 2–1.

A hajrában ugyan több helyzetet is kidolgozott a katalán sztáralakulat, egyenlíteni nem tudott, így elszenvedte szezonbeli második bajnoki vereségét. A Barca előnye továbbra is nyolc pont a korábban a Zaragozától vereséget szenvedő Real Madriddal szemben.