Spanyol labdarúgás

C. Ronaldo és az argentinok legyalulták az Atléticót

2011. november 26. - kirchner

A Real Madrid 4–1-re legyőzte a hajrára két kiállítás miatt kilenc emberre fogyatkozó Atlético Madridot a spanyol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Gonzalo Higuaín gólt szerzett, büntetőt harcolt ki

Némi meglepetésre az Atlético szerezte meg a vezetést: a 15. percben Adrián és Diego kényszerítőzött a jobb oldalon, a visszakapott labdával Adrián a kapu irányába tört, és a kivetődő Iker Casillas felett a hálóba helyezett. 0–1

Nem sokáig tartotta magát a váratlan eredmény. A 21. percben Karim Benzema kapott nagyszerű indítást a leshatáron, átvette a labdát, eltolta a kivetődő Thibaut Courtois mellett, majd fennakadt a kapus kezén. Tizenegyes és piros lap a belga kapusnak! Sergio Asenjo, a cserekapus állt a gólvonalra, de esélye sem volt Cristiano Ronaldo jobb sarokra irányított büntetőjének hárítására. 1–1

A megfogyatkozott Atlético lehetőségei beszűkültek, jobbára a Real irányította a játékot, de újabb gól a szünetig nem született. A lefújás előtt nem sokkal Benzema közeli lövésébe beleléptek a védők.

A szünet után Cristiano Ronaldo – aki mellesleg először szerzett gólt bajnoki mérkőzésen a városi rivális ellen – szinte azonnal gólhelyzetbe került, de az utolsó pillanatban megakadályozták a lövésben. Néhány pillanat múlva azonban Ronaldo már nyerőt húzott, igaz, nem ő talált be a kapuba.

A 49. percben a portugál a bal oldalon nyargalt el, látta, hogy Sergio Asenjo kapus némiképp feleslegesen kiront feléje, középre passzolt, és a túlsó oldalon érkező Ángel di María a léc alá ágyúzta a labdát. 2–1

További bő negyedóra elteltével aztán el is dőlt a mérkőzés. Megint az Atlético védelmének jobb oldalára érkezett a labda, de úgy tűnt, Diego Godín és a kapus megoldják a szituációt. Nem így történt, Gonzalo Higuaín közéjük ugrott, testtel elsodorta Godín labdáját, majd egy lövőcsel után higgadtan az üresen maradt kapuba helyezett. 3–1

A 80. percre is maradt egy Real-gól, miután Godín utolsó emberként szabálytalankodott Higuaínnal szemben. Az uruguayi védő piros lapot, a Real tizenegyest kapott, és Cristiano Ronaldo ugyanúgy a jobb alsóba lőtt, mint az első félidőben. 4–1

Győzelmével a Real megerősítette vezető pozícióját a tabellán.

PRIMERA DIVISIÓN
14. FORDULÓ
Real Madrid–Atlético Madrid 4–1 (Cristiano Ronaldo 24., 80. – mindkettőt 11-esből, Di María 49., Higuaín 65., ill. Adrián 15.)