Spanyol labdarúgás

Messi az utolsó pillanatban pontot szerzett a Barcának

2011. november 06. - kirchner

A Barcelona 2–2-es döntetlent játszott a Bilbao ellen idegenben a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában. Lionel Messi a 91. percben egyenlített a kétszer is vezetést szerző baszk csapat ellen.

Messi az utolsó pillanatban szerzett pontot érő gólt

A Barcelona a Bilbaóval csapott össze a San Mamés Stadionban, és a vendégek már a harmadik percben helyzetbe kerültek, amikor Xavi játszott össze Adrianóval, és a brazil megpattanó lövését Gorka Iraizoz védte ki.

Tíz perccel később ismét a baszk együttes kapusának kellett mentenie, amikor Lionel Messi kapott indítást, de a kifutó Iraizoz megszerezte előle a labdát.

VALDÉS REKORDJA
Víctor Valdés szeptember 21-e óta először kapott gólt: a Barcelona kapusa 897 perce védett hibátlanul, amellyel rekordot döntött a klubnál.

A 14. percben viszont Víctor Valdésnek kellett védenie. Jó összjáték után Ander Herrera lőtt kapura, és a középre tartó labdát a katalánok kapusának kellett megfognia.

A 19. percben Andrés Iniesta kihagyta helyzetét, majd egy perccel később a Bilbao megszerezte a vezetést. Markel Susaeta passzolt középre Herrerához, aki a tizenhatos vonalánál átvette a labdát, majd kilőtte a kapu bal oldalát. 1–0

Nem tudta sokáig őrizni az előnyét a hazai együttes: négy perccel később Cesc Fabregas egyenlített. Éric Abidal lőtte középre a labdát a bal szélről, és a spanyol támadó középpályás tíz méterről a kapuba fejelt. 1–1

Két perccel később Messi veszélyeztetett, majd ismét Iraizoz védett Iniesta lövését követően.

A 36. percben aztán Ander Herrera adott nagyszerű passzt Iker Muniainnak, aki azonban nem tudta bevenni Valdés kapuját.

A szünet után a Barcelona több helyzetet is kialakított, de Iraizoz továbbra is nagyszerűen védett, így nem sikerült átvennie a vezetést.

A 80. percben aztán Gerard Piqué gólt szerzett, de a gránátvörös-kékek mégsem örülhettek. Hazai szöglet után a felszabadítani igyekvő Abidal nagyon rosszul találta el a labdát, ami Piquére pattant, onnan pedig Valdés kapujába. 2–1

Egy perccel később a hazaiak is majdnem összehoztak egy ugyanilyen öngólt, majd sokáig úgy tűnt, hogy a baszk csapat megnyeri az összecsapást. Ám a 91. percben jött Messi, aki kihasználta a Bilbao védőinek bizonytalankodását, és a kapuba lőtt egy rossz felszabadítást követően, ezzel pedig beállította a végeredményt. 2–2

Josep Guardiola csapatának így három pont a hátránya a ma kiütéses győzelmet arató Real Madriddal szemben.

PRIMERA DIVISIÓN
12. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Barcelona 2–2 (Herrera 20., Piqué 80. – öngól, ill. Fabregas 24., Messi 91.)
Getafe–Atlético Madrid 3–2 (Barrada 40., Míchel 49., D. Castro 83. – 11-esből, ill. Falcao 30. – 11-esből, Domínguez 80.)
KORÁBBAN
Rayo Vallecano–Real Sociedad 4–0 (Piti 12. – 11-esből, Michu 49., 62., Trashorras 72.)
Espanyol–Villarreal 0–0
Zaragoza–Sporting Gijón 2–2 (Botía 28. – öngól, Hélder Postiga 93., ill. Barral 30., 43.)
Granada–Santander 0–0
Real Madrid–Osasuna 7–1 (C. Ronaldo 23., 54., 58. – a másodikat 11-esből, Pepe 34., Higuaín 40., Benzema 63., 81., ill. I. Balde 31.)