Spanyol labdarúgás

Higuaín mesterhármasával a Real lerendezte a Betist

2011. október 15. - kirchner

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajokság (Primera División) 8. fordulójában a Real Madrid gól nélküli első felvonást követően biztosan nyert a szezont jól kezdő, viszont zsinórban immár harmadik vereségét elszenvedő Betis ellen. Az összecsapáson Gonzalo Higuaín mesterhármast ért el.

Higuaín a második félidőben háromszor köszönt be a Betisnek

Hiába vonultatta fel a kezdőcsapatban a Mesut Özil, Kaká, Cristiano Ronaldo, Higuaín támadószekciót José Mourinho, a házigazdák legjobbja az első félidőben a szűrő Xabi Alonso volt. Hiába játszottak ugyanis mezőnyfölényben a madridiak, s bizonyultak kapura lényegesen veszélyesebbnek sevillai ellenfelüknél, igazán nagy gólveszélyt nem jelentettek a Betis kapujára. A vendégek csupán néhány kontrából veszélyeztettek.

A fordulást követően azonnal előnyt szerzett a Real, a gól aztán felszabadította az addig görcsösnek tűnő madridi lábakat. A 47. percben a bal szélen Marcelo indította Cristiano Ronaldót, aki ellenfelét lesprintelve azonnal középre talpalta a labdát, és a támadást a hosszú oldalon kísérő Higuaínnak nem okozott gondot tíz méterről az üres kapuba lőnie (1–0).

A 60. percben megismétlődött az akció, annyi különbséggel, hogy a portugál aranylabdás ezúttal visszafelé passzolt. A végig nagy kedvvel játszó Kaká a balösszekötő helyén, a kaputól 14 méterre lesimította magának a labdát, majd a hosszúba tekert (2–0).

A 69. percben szinte a semmiből szépített a fordulást követően csak a védekezésre koncentráló Betis. Sergio Ramos röviden fejelt ki a madridi tizenhatosnál egy labdát, amelyre két vendégjátékos csapott le, és négy asszisztáló hazai védő között Jorge Molina talált Iker Casillas kapujába (2–1).

Hogy ne sokáig örüljenek és bizakodjanak a sevillaiak, arról a Kakát váltó Ángel di María, Higuaín argentin duó gondoskodott. Előbbi kétszer indította a leshatárról jó ütemben induló társát (3–1), a gólvágó center a 70. percben előbb elhúzta a labdát a kivetődő Casto Espinosa mellett, majd a hálóba gurított, a 73. percben aztán a kifutó kapust szép ívű labdával emelte át (4–1).

A hátralévő időszak javarészt eseménytelenül telt el, a felek a maguk részéről befejezettnek nyilvánították a találkozót.

A Real Madrid ötödik győzelmét aratta, a harmadikat a Santiago Bernabéu Stadionban, amelyben így továbbra is hibátlan. A Betis harmadszor kapott ki, negyedik idegenbeli fellépésén másodszor, a sevillai újonc viszont az erős kezdés (egymást követő négy győzelem) után erősen visszaesett (zsinórban három vereség).