2013.11.08. 21:52 kirchner

Szárnyal az újonc - sorozatban három siker

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 13. fordulójának nyitó mérkőzésén az újonc Almería minimális különbségű győzelmet aratott az Osasuna otthonában, így a tíz meccsen át tartó nyeretlenséget követően sorozatban a harmadik győzelmét aratta, és megelőzte a pamplonaiakat a táblázaton. A vendégek győztes gólját a házi góllövőlistát immáron hét találattal vezető Rodri szerezte a 18. percben.

Teljes cikk elolvasása »

2013.10.30. 22:46 kirchner

Cristiano Ronaldo megdöntötte Puskás Ferenc gólcsúcsát

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, Primera División 11. fordulójában a Real Madrid a Sevillát fogadta, és őrült, sok bírói hibával tarkított meccsen hetet rúgott a hárommal válaszoló Sevillának.

Nem kezdett ellenállhatatlanul a Real Madrid, de azért jóval többször volt a labda a Blancóknál. A Sevilla védekezésből igyekezett gyors ellenakciókat indítani, de sokáig elég vérszegények voltak ezek a próbálkozások.

2013.10.15. 18:40 kirchner

Real Madrid: végre kiderült, mennyiért szerezték meg Bale-t

Először nyilatkozott Florentino Pérez, a Real Madrid elnöke a nyáron a Tottenhamtől szerződtetett Gareth Bale átigazolási díjáról.

Sokáig csak találgatások láttak napvilágot a sajtóban Gareth Bale átigazolási díjáról, majd állítólag a Tottenham Hotspur elnöke, Daniel Levy szeptember elején kiszivárogtatta, hogy 100 millió eurót kapott érte a Real Madridtól.

2013.10.05. 21:35 kirchner

C. Ronaldo a 94. percben szállította a győzelmet a Realnak

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 8. fordulójában a Real Madrid 3–2-re nyert a Levante vendégeként. A fővárosiak győztes gólját Cristiano Ronaldo a 94. percben szerezte.

A szurkolók tiltakozása ellenére Carlo Ancelotti végül Karim Benzemának szavazott bizalmat a Levante elleni bajnokin a kezdőcsapatban, a védelem tengelyét pedig ezúttal Sergio Ramos és Raphaël Varane alkotta a Real Madridban, míg Pepe csak a kispadon kapott helyett.

2013.09.29. 12:26 kirchner

Barcelona: Messinek két-három hetet kell kihagynia

A spanyol élvonalbeli FC Barcelona labdarúgócsapata hivatalos honlapján erősítette meg, hogy az Almería elleni idegenbeli bajnokin (0–2) megsérült Lionel Messinek két-három hetet kell kihagynia.

Messi szombaton gólt szerzett az Almería ellen megnyert bajnokin, majd percekkel később megsérült, le is kellett cserélni (Xavi váltotta). A vasárnapi orvosi vizsgálatok kiderítették, hogy a jobb combjában sérült meg egy izom, ami miatt két-három hetet kell kihagynia a négyszeres aranylabdásnak.

2013.09.14. 10:14 kirchner

A Sevillának kevés hiányzott, hogy pontot raboljon Barcelonából

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában a Barcelona roppant izgalmas meccsen 3–2-re legyőzte a Sevillát.

Az utóbbi években látott Sevilla –, amely gyakorta meg tudta szorongatni a Barcelonát egy-egy mérkőzésen – már a múlté, a nyáron két kulcsjátékos is távozott Jesús Navas és Álvaro Negredo személyében, így nem meglepő, hogy három fordulót követően még nyeretlen volt Unai Emery együttese. A szakember azonban nem egyszer szerepelt már a Barcelona ellen aktuális csapatával, így az sem volt meglepő, hogy a katalánoknak nem volt könnyű helyzeteket kialakítani. A sevillaiak erejét viszont a védekezés nagyban felemésztette, így a támadások elvétve fejeződtek be lövéssel.

2013.09.01. 18:11 kirchner

Még mindig hibátlan az Atlético Madrid

Harmadik meccsét is megnyerte az Atlético Madrid! A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában a Real Sociedad otthon 2–1-re kikapott a fővárosi együttestől, amely így továbbra is hibátlan.

Megérdemelten vonulhatott egygólos előnyre az Atlético Madrid az Anoetában, a Real Sociedad otthonában. A fővárosiak végig jobban futballoztak, mint a hozzájuk hasonlóan a Bajnokok Ligája csoportkörébe jutó ellenfelük. A Madrid vezető találatát David Villa jegyezte a 27. percben, a támadó idénybeli első gólját szerezte a bajnokságban.

2011.12.07. 14:59 kirchner

Xavi: Akkor sem úszik el a bajnokság, ha kikapunk

Szombat este ismét csúcsrangadót rendeznek a spanyol labdarúgó-bajnokságban. A nagy összecsapás előtt Xavi Hernández, a Barcelona középpályájának „esze” arról nyilatkozott az újságíróknak, hogy semmiképp sem lehet döntő fontosságúnak beállítani a találkozót, de fordulópont lehet.

Xavi (jobbra) szerint a korábbi Real Madrid–Barcelona meccsekre nem érdemes
visszatekinteni, de bizakodva várja a szombatot

2011.12.03. 21:55 kirchner

Háromgólos Real Madrid-győzelem takaréklángon is

Az éllovas Real Madrid a Sporting Gijónhoz utazott a spanyol élvonalbeli labdarúgó bajnokság 15. fordulójában, és biztosan nyert. A sereghajtó Racing Santander is kora este lépett pályára, méghozzá a középmezőnyhöz tartozó Villarreal ellen, és egygólos győzelmet aratott.

Ángel di María igen rafinált góllal szíveskedett a Gijónnak

Egyik mumusához látogatott a Real Madrid, ugyanis a Sporting Gijónról sok mindent el lehet mondani, de azt éppen nem, hogy udvarias és figyelmes házigazdája lenne a királyi gárdának – különös tekintettel arra, hogy a hazaiak mestere, Manolo Preciado és a Real edzője, José Mourinho micsoda parázs szócsatákat vívott a közelmúltban.

2011.11.29. 23:17 kirchner

Megvan a ligacsúcs, simán nyert a Barca

A Barcelona hazai pályán 4–0-ra nyert a Rayo Vallecano ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságának keddi mérkőzésén.

A Barcelona nem várt vereséget szenvedett a hétvégén a Getafétól, ám a katalánoknak klub-vb-szereplésük miatt hamar lehetőségük nyílt a javításra. A 17. fordulóból előrehozott mérkőzésen az újonc Rayo Vallecano volt az ellenfelük, ám figyelmeztető jel lehetett a hazaiak számára, hogy a madridi kiscsapat eddig több pontot gyűjtött idegenben, mint hazai pályán.

Dani Alves nem a vizet, hanem Alexis Sánchezt kapta fel

Az oldalról

Ez az oldal a spanyol labdarúgással foglalkozik. Itt mindent megtalálsz ami a spanyol labdarúgással kapcsolatos. Híreket,érdekességeket olvashatsz a Primera División-ban szereplő csapatokról és az ott játszó játékosokról. Az európai kupaporondon elért eredményekről is találsz cikkeket. Az edzői sorsokat és a lehetséges játékos átigazolások is nyomon követheted. Természetesen a spanyol válogatottról is találsz információkat. Jó böngészést!