Spanyol labdarúgás

Háromgólos Real Madrid-győzelem takaréklángon is

2011. december 03. - kirchner

Az éllovas Real Madrid a Sporting Gijónhoz utazott a spanyol élvonalbeli labdarúgó bajnokság 15. fordulójában, és biztosan nyert. A sereghajtó Racing Santander is kora este lépett pályára, méghozzá a középmezőnyhöz tartozó Villarreal ellen, és egygólos győzelmet aratott.

Ángel di María igen rafinált góllal szíveskedett a Gijónnak

Egyik mumusához látogatott a Real Madrid, ugyanis a Sporting Gijónról sok mindent el lehet mondani, de azt éppen nem, hogy udvarias és figyelmes házigazdája lenne a királyi gárdának – különös tekintettel arra, hogy a hazaiak mestere, Manolo Preciado és a Real edzője, José Mourinho micsoda parázs szócsatákat vívott a közelmúltban.

Viharos viszony és fogak vicsorgatása ide vagy oda, történelmileg győzni jár Gijónba a madridi egyesület, és az első félidő sem hagyott kétséget efelől. Igaz, az első negyedóra nem volt éppen mozgalmas, de aztán Marcelo beadását szépen tette kapura egyből Ángel di María 16 méterről, ám nem jelentett gondot a nem túl jól helyezett lövés a hazaiak kapusának, Juan Pablónak. A lapokkal általában nem spóroló Iturralde González viszont gondoskodott szórakozásunkról, mert bőszen osztogatta a sárga lapokat, és előállt az a nem hétköznapi eset is, hogy egy félidő alatt két cserejátékos is sárgát kapott (paradox módon azért, mert sárgát reklamált – bár végül is teljesült akaratuk), José Mourinho egyik segítője pedig kitiltatott a kispad környékéről.

A futball lényegi eleméről a 34. percben Di María gondoskodott, akitől egy gyengécske emelgetős csel közben elvette a labdát a bal szélen Damian Suárez, de az argentin nem hagyta annyiban: visszaszerezte a játékszert, majd az alapvonalhoz közelről hat méterről a kapuba lőtte azt az általa elvárt beadásra kimozduló Juan Pablo és a becsúszó Alberto Botía lába mellett. 0–1

A játékrészből hátra lévő időben láthattunk még egy ígéretes Cristiano Ronaldo-beadást, amelyről csak kevéssel maradt le a gólszerző, a hajrában pedig egy veszélyes Gregory Arnolin-fejest, amelyet biztosan fogott Iker Casillas – no és Iturralde González újabb sárgával honorált egy reklamálást.

A második félidő elején a Real szemlátomást szerette volna egy gyors góllal végleg lezárni a mérkőzés érdemi szakaszát, de csak egy veszélyes C. Ronaldo-szabadrúgást tudott felmutatni, miközben az előrehúzódó hazai védő, Botía került igazi gólhelyzetbe, de csúnyán mellé fejelt az ötös bal sarkáról. A 64. percben teljesült a Real-vágy: Di María ugratta ki tökéletes ütemben C. Ronaldót, aki kicselezte az ötös jobb sarka előtt a kapust, és higgadtan a hálóba helyezett. 0–2

Innentől kezdve átengedte a teret ellenfelének a madridi csapat (az utolsó negyedórára Di Maríát például Raúl Albiol váltotta), de újabb gólokat a legvégéig nem láthattunk, csak egy-két kósza lövést, no és egy mókás piros lapot, amelyet a játékvezető orra előtt C. Ronaldót hátulról egy klasszikus parasztlengővel sújtó Sebastián Eguren érdemelt ki. A slusszpoént Marcelo szolgáltatta, aki a ráadás perceiben a Karim Benzema által neki átengedett labdát beljebb lopta egy kicsit a tizenhatos bal sarkáról, majd ballal pontosan kilőtte a hosszú felső sarkot: 0–3.

A Real Madrid 71. alkalommal nyert egyhuzamban a bajnokságban, miután megszerezte a vezetést, C. Ronaldo pedig klubcsapatában 49. idei tétmérkőzésén 49. találatát lőtte. A mai három pontért egyáltalán nem kellett megszakadnia a vendégeknek, de összességében a Gijón sem vallott szégyent, hiszen több helyzetet is kialakított.

A sereghajtó Racing Santander is kora este lépett pályára, a középmezőnyhöz tartozó Villarreal ellen játszott, és egygólos sikert aratott.