Spanyol labdarúgás

Higuaín korai gólja döntött San Sebastiánban

2011. október 29. - kirchner

A Real Madrid 1–0-ra nyert Gonzalo Higuaín 9. percben lőtt góljával a Real Sociedad otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában.

A Real Madrid győztes góljának „megalkotói”: Fábio Coentrao és Gonzalo Higuaín

A Real Sociedad a 3. fordulóban 2–2-es döntetlent játszott a Barcelonával, most pedig arra készültek San Sebastiánban, hogy a liga másik óriásának orra alá is borsot törnek. A forgatókönyv az elején hasonló volt a katalánok elleni meccséhez, hiszen a vendégek most is hamar vezetést szereztek. A José Mourinho által ezúttal a kezdőbe jelölt Gonzalo Higuaín ugrott ki Fábio Coentrao remek indításával, és higgadtan emelt Bravo fölött a kapuba. 0–1

A következő nagyobb helyzetekre a félidő hajrájáig kellett várni, ekkor előbb Ángel di María lövését hárította Bravo, majd a hazai kapus Higuaín próbálkozásánál mutatott be bravúrt.

A felek a szünet után sem szaggatták az istrángot, a Real Madrid viszonylag kényelmesen őrizte előnyét, amely azonban csak egygólos volt, így nem nyugodhattak meg a „blancók" hívei.

Az első óra végéhez közeledve Iker Casillasnak be kellett mutatnia első védését (Carlos Vela lövését hárította), majd a 67. percben a francia Antoine Griezmann lapos lövését kellett kitolnia.

A vendégeknél ekkor már pályán volt Kaká, aki Mesut Özilt váltotta, ám a brazillal sem pörgött fel igazán a Madrid. Higuaín a 69. percben újabb gólt lőhetett volna, de jó helyzetben passzolni akart Cristiano Ronaldóhoz, ezt viszont rosszul tette, így megúszta a Sociedad.

Gól a hátralévő időben sem született, így a Real Madridnak végül is elég volt Higuaín korai villanása a három pont megszerzéséhez, amivel a tabella élére állt.